Overdrive 2 – krótkie spojrzenie na mobilną grę akcji studia GEMMOB

Na dzisiejszy ogień idzie Overdrive 2 stworzone przez GEMMOB – studio indie tworzące gry na urządzenia mobilne.

Jako indie developer ważne jest dla mnie orientowanie się w obecnych trendach i szukanie nowych pomysłów. Ten post jest częścią serii, w której sprawdzam gry mobilne i dzielę się tym z Tobą.

Jeśli wolisz obejrzeć filmik, zamiast czytać, zapraszam na YouTube:  https://youtu.be/IUKG3VdR_7M

Overdrive 2 – recenzja gry mobilnej po polsku 

Overdrive 2 jest to w zręcznościowy, dynamiczny hack’n’slash osadzony w klimatach science fiction. F2P. Pełno tu walk z robotami oraz przedmiotów do zdobycia. 
W kolejnych akapitach opisałem w skrócie różne aspekty tej gry.

Fabuła

Fabuła jest tu bardziej tłem do całej rozgrywki, jak to bywa w grach mobilnych. Dobrze jednak wyjaśnia obecny stan świata i wprowadza w klimat gry. Napiszę tu krótkie ‘streszczenie’:

Dawno temu ludzkość doświadczyła masowego wymierania, kiedy to meteoryt uderzył w Ziemię. Ewakuowano kogo się da do podziemnych schronów. Kiedy kryzys minął, ludzie wyszli na powierzchnię, rozpoczynając nową erę. W odłamkach meteorytu odkryto pierwiastek Tenebraum.
Lata później stworzono androida Alpha używając Tenebraum. 
Alpha stał się bardzo potężny i stwierdził, że czas już, aby inteligentne maszyny przejęły władzę nad światem. My mamy temu zapobiec.

Rozgrywka

Rozgrywkę zaczynamy od wyboru postaci. Wyboru złudnego, bo jest tylko jedna postać na chwilę obecną i jest to Sword Master. Patrząc na statystyki, niczym się nie wyróżnia – brak mu i mocnych, i słabych stron.

Następnie startujemy z krótkim samouczkiem. Gra wyjaśnia jak skakać, robić tzw. “dash”, czy atakować. 

Walka jest dynamiczna, a umiejętności efektowne. W ciągu godziny grania udało mi się raz zginąć na bossie, ale wystarczyło ulepszyć ekwipunek, by następnie bez problemu go pokonać. 

Przedmioty, umiejętności, atrybuty

Przedmiotów dostajemy dosyć sporo po misjach, ale nie ukrywam, że większość się po prostu powtarza i jest bardzo mało różnorodności pod tym względem. Sam ekwipunek możemy ulepszać, pochłaniając inne przedmioty tego samego rodzaju. 

Wracając do postaci, to ma ona 4 atrybuty: punkty życia, defensywę, atak i szansę na trafienie krytyczne.

Istnieje też drzewko umiejętności. Jest dosyć proste, ale ciekawość z odblokowania nowej umiejętności jest spora, bo skille są potężne, ładne i po prostu aktywowanie ich sprawia niezłą frajdę. 

Grafika i audio

Grafika i animacje są bardzo przyjemne, wszystko działa płynnie i pod tym względem nie ma się raczej do czego przyczepić. Dźwięki okej, muzyka nie w moim stylu, ale wydaje mi się, że pasuje do klimatu gry.

Inne

Istnieje kilka trybów rozgrywki. Możemy na początku wybrać po prostu kontynuowanie fabuły lub uruchomienie trybu przygody. Tryb przygody to zbiór wielu drobnych poziomów, na których to możemy zdobywać gwiazdki za odpowiednio dobrą grę. 
Są jeszcze 3 inne tryby, których jeszcze nie udało mi się odblokować, niestety.

Reklamy nie są natarczywe, po prostu co jakiś czas wyskoczy popup z zachętą do kupna jakiegoś przedmiotu w grze. Nie wiem, czy ta gra jest P2W. Za krótko grałem i nie jestem w stanie wiele o tym powiedzieć. 

Podsumowanie Overdrive 2

Jeśli jesteś hardcorowym fanem hack’n’slashy i budowania unikalnej postaci, nic ciekawego tu nie znajdziesz. 
Jeśli zaś podobają Ci się gry akcji w klimatach science fiction, śmiało możesz spróbować Overdrive 2, bo może Ci się spodobać, a jak większość gier mobilnych, jest darmowa. 

Mam nadzieję, że omawianie i recenzowanie gier mobilnych w języku polskim ma sens i znajdzie odbiorców. Jeśli to czytasz, zostaw proszę komentarz, czy to na blogu, czy na yt.   

Dodaj komentarz