World Robot Boxing 2 – krótkie spojrzenie na grę na telefony Android i iOS

World Robot Boxing 2

Tym razem recenzja dotyczy całkowicie innego gatunku gier i szczerze mówiąc, mało mi znanego, czyli bijatyki. Zapraszam, World Robot Boxing 2!

Jako indie developer ważne jest dla mnie orientowanie się w obecnych trendach i szukanie nowych pomysłów. Ten post jest częścią serii, w której sprawdzam gry mobilne i dzielę się tym z Tobą.

Jeśli wolisz obejrzeć filmik, zamiast czytać, zapraszam na YouTube: https://youtu.be/vEJq2bUx5YE

Walka

Walka nie jest przesadnie szybka. Jest dostępnych kilka kombinacji ciosów, atak specjalny, finiszer i blok. Samo sterowanie wydaje się dosyć toporne i mówię tu głównie o poruszaniu się oraz o blokowaniu ciosów.

Blok wyprowadza się, cofając postać lub kierując lewy kontroler w dół. Atak specjalny zaś, możemy wyprowadzić po częściowym zapełnieniu paska energii. Jego odpalenie jest banalne i jeśli uda nam się trafić wroga, obserwujemy animację, tapiąc jednocześnie w ekran, by zwiększyć obrażenia.

Roboty

Robotów jest sporo, a każdy z nich jest przypisany do jakieś klasy. Roboty są również oznaczone liczbą gwiazdek, oznaczającą ich potęgę oraz rzadkość. O ile ich sterowanie w walce nie różni się specjalnie, to każdy z robotów ma swoje synergie i pasywne umiejętności, na przykład Diablo ma szansę na regenerację życia, gdy przeciwnik nie trafi jednym z ataków.
Każdą naszą maszynę można ulepszać za zdobyte wcześniej zasoby, więc jak na bijatykę, World Robot Boxing 2 specjalnie fair nie jest. Cóż, tak w końcu wygląda świat gier mobilnych.

Tryby

Podstawowym trybem gry jest po prostu Tryb story, nazwijmy go fabularnym, chociaż fabuły tu jak na lekarstwo. Jest tryb PvP i właśnie ten tryb sprawił mi największą frajdę. Stoczony przeze mnie pojedynek był wymagający i szczerze mówiąc, udało mi się wygrać, samemu ledwo trzymając się na nogach. Można też brać udział w różnych, czasowych eventach, po których ukończeniu dostajemy zazwyczaj dodatkowe nagrody.

Monetyzacja

Przechodząc do sposobu monetyzacji, jest tu chyba wszystko, co może być w grze mobilnej. Po pierwsze, zdobywanie robotów opiera się tu o loot boxy. Dalej, jeśli jeden z Twoich robotów straci całe życie, musisz go wskrzesić odpowiednim przedmiotem albo uleczyć jeszcze innym, jeśli straci tylko część hp. Dodatkowo istnieje tu system energii, więc oczywiście można ją odnowić za walutę premium.
Aha i nie ma problemu, jeśli potrzebujesz boosta do doświadczenia, ataku czy życia. Nie wiem, czy te boosty działają w trybie PvP, ale jeśli tak to jest to oczywiste P2W.

Podsumowanko

Podsumowując, w mojej opinie to gra, która podoba mi się najmniej, z gier dostępnych na moim kanale do tej pory. Najgorszy jest sam feeling walki, a chyba zgodzisz się, że jest to kluczowa rzecz dla bijatyki. System monetyzacji też do najprzyjemniejszych nie należy. Oczywiście, jak zwykle, zachęcam do zagrania i wyrobienia własnego zdania, ale ja do World Robot Boxing 2 nie wrócę w najbliższym czasie, a najprawdopodobniej nigdy.

Dodaj komentarz